Either scripts and active content are not permitted to run or Adobe Flash Player version 10.0.0 or greater is not installed.

Get Adobe Flash Player
Gelişmelerden haberdar olmak için :
EN
TR
2012 İhracat Birincisi Kırni Piliçleri (2-3Aralık)

KKTC'nin gururu; Kırnı Piliçleri

2012  İhracat Birincisi Kırnı Piliçleri (2-3 Aralık)

 
 

   Kıbrıs Türk Sanayi Odası'nın (KTSO) en fazla ihracat yapan kurumların ödüllendirdiği gala yemeğinde, 2012 Yılı Sanayi Sektöründe İhracat Birincisi Mustafa Hacı Ali Ltd. (Kırnı Piliçleri) adına Okan Hacı Ali’ye ödülü takdim edildi.

   Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nın (KTSO) her yıl geleneksel olarak düzenlediği ve en fazla ihracat yapan başarılı sanayicileri ödüllendirdiği gala yemeği, dün akşam Lefkoşa’da Elysium Park’ta yapıldı. Gecedeki konuşmalarda üretimin önemi vurgulandı; Kıbrıs Türk sanayisinin gelişmesi için yapılması gerekenler üzerinde duruldu.

   Gecede, yatırımları ile büyük takdir toplayan ve geçtiğimiz yıllardaki ihracatı ile adeta KKTC'nin gurur kaynağı olan Kırnı Piliçleri'ne de, İhracat Şampiyonu ödülü verildi. Ödülü Mustafa Hacı Ltd (Kırnı Piliçleri) adına kurum direktörü Okan Hacı Ali aldı.

   Bilindiği gibi ülkemizin piliç ve piliç ürünleri sektöründe yıllardan beri en büyük üretim kapasitesine sahip lider üreticisi olan Mustafa Hacı Ali Ltd.(Kırnı Piliçleri) ihracat sorumlusu Hasan Özdemir’in verdiği bilgiye göre, sağlıklı ve kaliteli ürünlerini tüm olumsuzluklara ve uygulanan ambargolara rağmen hiçbir devlet katkısı ve teşviği olmadan ihracatlarına avrupa standartlarına uygun olarak başarı ile devam ettiklerini belirtti.

   Özdemir, 2012 yılı sonu ile ihracatını 11 milyon dolara çıkartan Kırnı Piliçleri içinde bulunduğumuz 2013 yılında da bu rakamı daha da yukarı çıkartarak ihracat yaptığı ülke sayısını da artırdıklarını söyledi.

   Önümüzdeki 3-4 yıl içerisinde ihracat rakamlarını 20 milyon dolara çıkartmayı hedeflediklerini belirten Özdemir, geçen haftalarda Irak’taki Erbil Agrofood 2013 fuarına katıldıklarını ve Kuzey Irak Yönetimi Sanayi ve Ticaret Bakanı ile yapmış oldukları görüşmede de Kuzey Irak’a özellikle yumurtacılık alanında başlamak üzere yatırım yapma planlarının ve girişimlerinin olduğunu belirti.

   Kırnı Piliçleri olarak aldıkları 2012 yılı ihracat birincisi ödülünün de başarılarının ve doğru yolda yürüttükleri çalışmaların bir anlamda taçlandırıldığını belirti.

   Sanayi Odası’nın ihracat ödül töreninin de yapıldığı geleneksel gala yemeğine, Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Aziz Gürpınar, Milli Eğitim Bakanı Mustafa Arabacıoğlu da katılarak konuşma yaptı.