Either scripts and active content are not permitted to run or Adobe Flash Player version 10.0.0 or greater is not installed.

Get Adobe Flash Player
Gelişmelerden haberdar olmak için :
EN
TR
Kurucumuz

 

 

Mustafa Hacı Ali İşletmeleri kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Mustafa Hacı Ali Bey 1934 yılında Yılmazköy ’de doğmuştur. İlköğrenimini Yılmazköy ve Haydarpaşa ilkokullarında tamamladıktan sonra öğrenimini Lefkoşa Türk Lisesinde tamamlamıştır. Mustafa Hacı Ali Bey İş hayatına babasının Yılmazköy’ de açtığı markette çalışmaya başlaması ile başlar ve daha sonra taşımacılıkla da uğraşır.

1957 yılında Türk Mukavemet Teşkilatına (TMT) girer ve 1958 yılında eğitim için Ankara’ ya giden ilk grupta görev alır.

1958 yılında Kıbrıs’a geri döndükten sonra, 12’nci Kovan Beyi olarak Türk Mukavemet Teşkilatında (TMT) görev yapmaya başlar ve 1963 yılından 1970 yılına kadar Boğaz Bölgesi Sancağında Bölük Komutanı olarak görevini devam ettirir ve Türk Mukavemet Teşkilatındaki görevini 1974 yılında tamamlar.

1960 yılında İngiliz üstlerinde açılan ihaleye katılır ve İngilizlerden ihale kazanan ilk Türk işletmecisi ünvanını da alır.

1960 yılında kurulan Kıbrıs Cumhuriyeti hükümetinden, Güzelyurt, Kanlıköy, Haspolat ve İskele’ de Çite olarak bilinen barajların ihalesini kazanır ve yapımını başarı ile gerçekleştirir.

1963 yılında iki toplum arasında başlayan çatışmalardan sonra Kırnı ’ya göç eder. Yine aynı yılda görülen ihtiyaç üzerine, Kırnı ’da kum ve kireç ocaklarını kurar.

1966 yılında ise tavuk besiciliğine başlar ve Kırnı Piliçlerini Kırnı ’da kurar.

1974 tarihinden hemen sonra Ercan Hava Limanı ve Ercan-Güzelyurt ana yolunun alt yapı ihalesini kazanır.

1976 yılında arsa parselleme ve 1980 yılında da İnşaat sektörüne girmiş ve son olarak 2011 yılında Kıbrıs Türk Petrolleri ’nin en büyük ortaklarından olmuştur.

Mustafa Hacı Ali Bey ’in yenilikçi ve atılımcı kişiliği sayesinde, çağımızın tüm sosyal, kültürel ve bilimsel gelişmelerini yakından takip etmiş ve geçen 45 yıl sonunda da ülkenin %85-90 piliç eti ihtiyacını karşılayan, Dünya ve Avrupa Birliği standartlarında üretim yapan ve ülkenin en önde gelen ihracat ürünlerinden biri olan Kırnı Piliçleri, KKTC ’nin en modern ve en büyük piliç eti üreticisi olmuştur.

Mustafa Hacı Ali Bey ’in kurmuş olduğu şirket, geçen süre içinde sadece piliç eti üretimini geliştirmekle kalmamış,  İnşaat, Emlak, Ziraat, Hayvancılık, Hayvan Yemi ve Otomotiv alanlarında da başarı ile faaliyet göstererek, halkımıza güvenilir ve kaliteli hizmet veren şirketler grubu haline gelmiştir.

Mustafa Hacı Ali İşletmeleri, halen Mustafa Hacı Ali Bey ’in başkanlığında, aile bireylerinden oluşan yönetim kurulu tarafından yönetilmektedir.